დანიურმა ფონდმა "დანიდა" საქართველოში აგრარულ სფეროში ახალგაზრდების წასახალისებლად 5 მილიონ დოლარამდე გრანტი გამოყო. პროგრამის ფარგლებში ახალგაზრდა მეწარმეებისთვის 15 ათასიდან 100 ათას დოლარამდე მცირე და საშუალო მოცულობის გრანტები გამოიყოფა. როგორც სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე, ნოდარ კერესელიძე "საქმის კურსთან" აცხადებს, ამ ეტაპზე ქართული მხარე დონორ ორგანიზაციასთან დაფინანსების კრიტერიუმებს ათანხმებს. კერესელიძის თქმით, პროცესი თვის ბოლომდე გაგრძელდება, რომლის შემდეგაც პროექტის განხორციელება დაიწყება.
"ეს გახლავთ საგრანტო პროგრამა ახალგაზრდა ფერმერებისთვის. დღეს მიმიდნარეობს მოლაპარაკებები დონორთან სხვადსხვა კრიტერიუმებთან დაკავშირებით. გარდა ასაკისა იქ სხვა კრეტეიუმებიცაა, მაგალითად რა სფეროებს დაფარავს. აქ მხოლოდ სოფლის მეურნეაბაზე არ არის საუბარი, არამედ სოფლის მეურნეობის განვითარების კუთხით სხვადსხვა ეკონომიკურ აქტივობებზე. ჩვენ ველოდებით,რომ სულ მალე დავასრულებთ დონორთან კონსულტაციებს და სექტემბრის თვის ბოლოსთვის გვექნება პირობები და დაიწყება პროექტის განხორციელება’’-განუცხადა ნოდარ კერესელიძემ "საქმის კურსს".

In the framework of the program, it will be allocated from 15 thousand to 100 thousand small and medium-sized grants for young entrepreneurs.
As Deputy Agriculture Minister Nodar Kereselidze states at  Business Course, at this stage the Georgian side agrees to funding criteria with donor organization. According to Kereselidze, the process will last until the end of the month, after which the project will be implemented.
“This is a grant program for young farmers and today we are negotiating with other donors about other criterias, for example what fields will be covered, other than agriculture. We will consult with the donor and at the end of September and we will have the conditions and start implementation of the project by then, “- said Nodar Kereselidze