5 აპრილს რეფორმეტრის გუნდმა საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის მიერ USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის მხარდაჭერით ორგანიზებულ სამუშაო შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა, რომელსაც სახელმწიფო უწყებათა, ბიზნესისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
სამუშაო შეხვედრის მიზანი წყლის რესურსების მართვის საკანონმდებლო პაკეტისა და დაგეგმილი საკანონმდებლო ცვლილებების განხილვა იყო. შეხვედრაზე რეფორმეტრის გუნდმა პროექტის ფარგლებში წყლის რესურსების მართვის რეფორმის დაგეგმილ შეფასებაზე ისაუბრა და დამსწრე საზოგადოებას რეფორმის პროგრესის გასაზომად შერჩეული ინდიკატორები წარუდგინა.
„წყლის რესურსების მართვის შესახებ“ საკანონმდებლო პაკეტი უმნიშვნელოვანეს და კომპლექსურ საკანონმდებლო ცვლილებებს მოიცავს. კანონპროექტის განხორციელების შედეგად, ქვეყანაში წყლის რესურსების მართვის ახალი, ერთიანი, საერთაშორისო მიდგომებზე დაფუძნებული სისტემა შეიქმნება, რომელიც ევროდირექტივებსა და ევროკავშირთან ასოცირების შეთანხმებით აღებული ვალდებულებებს შეესაბამება.

On April 5the, the ReforMeter team participated in a public-private dialogue organised by the Environmental Protection and Natural Resources Committee of the Parliament of Georgia with the support of the USAID Economic Governance Program. The meeting was attended by the representatives of government agencies and non-public sector representatives.
The purpose of the PPD was to discuss the legislative package for Water Resource Management and the planned legislative changes. At the meeting, the ReforMeter team discussed the planned evaluation of the Water Resource Management Reform within the project and presented the indicators selected to measure the progress of the reform.
The legislative package for Water Resource Management includes important and complex legislative changes. Upon the implementation of the law, a new, unified system of Water Resource Management will be created, that will be in line with the European directives and the obligations under the Association Agreement with the European Union.